RECENZJA | 08
<< | ^ | >>


Prawie wszyscy z was oglądali "Gwiezdne Wojny" Georga Lucasa. Świat "Gwiezdnych Wojen", wojen pomiędzy dobrem a złem. Powstało wiele gier nawiązujących do tego filmu.

Nie wszyscy gracze pamiętają JEDI KNIGHT: MYSTERIES OF THE SITH. Wspaniałą jak na tamte czasy grę, w której sterowałeś Kylem Katarnem (rycerzem Jedi), do dyspozycji miałeś duży wachlarz mocy i broni, a twoim celem była ochrona republiki. Pod koniec gry oddałeś swój miecz świetlny i obiecałeś, że już nigdy nie będziesz używał mocy Jedi.

WIELKI POWRÓT
JEDI KNIGHT II: OUTCAST, czyli kontynuacja pierwszej części, zaczyna się gdy Kyle Katarn leci statkiem kosmicznym wraz ze swoją partnerką by wspomóc republikę czyli łamie swoją obietnicę (jak typowy samiec:)), jego celem jest zniszczenie stacji wroga. Po wylądowaniu ukazuje się widok przywodzący na myśl wspomnienie pierwszej gry Lucasa czyli DARK FORCES. Po paru misjach partnerka Kyla zostaje porwana. On sam zaś, pała żądzą zemsty ponieważ została ona porwana przez złego Jedi o nazwie Dessan, który omamił umysł Katarna ukazując wizje śmierci dziewczyny naszego bohatera. Zemsta (motyw pojawiający się w starych grach, bodajże PREHISTORIKU 2, czyli odbicie samicy ; ]), powstrzymuje go przed odejściem i kieruje wprost do akademii Jedi po swój miecz. Tam spotykamy całą (prawie) śmietankę kinowego STAR WARS (Luke Skywalker, c3po czy r2d2)

A CO W RĘCE ŚWISZCZY
Sam Kyle nie leje się na piąchy, woli bardziej cywilizowane metody :) Bronie jakie możemy mieć w swoim arsenale to : Począwszy od blastera, miecza świetlnego przez wyrzutnie rakiet, a kończąc na ładunkach wybuchowych . Do tego dochodzą moce. Moją ulubioną mocą jest duszenie (ach ten Darth Vader). Jest też odpychanie, przyciąganie, leczenie oraz oszukanie rozumu. Do tego dochodzą moce dodatkowe, czyli wysokie skakanie i rzucanie mieczem.
Jeśli gracz nie lubi FPP to pozostaje mu widok TPP. Sama gra korzysta z engine'u Kwaczka trójeczki. Ponadto podczas gry istnieje możliwość sterowania ATST czyli robotem kroczącym (lol fajny bajerek , przydało by się takie cacko na polskie drogi do wymijania korków). Gracz ma również do dyspozycji zdalnie sterowane roboty.
MULTIPLAYER
Granie w parę osób jest wyczapiste (może tylko moim zdaniem)! Fajnie jest się z kumplem ponawalać mieczami świetlnymi lub spróbować swoich sił w necie (pod warunkiem, że masz stałe łącze :[ ) [Możecie mi wierzyć na słowo ze duel po necie wymiata :) - dop. LooZ^]
Sam multiplayer pozwala na zabawę w kilku trybach, np.:
Duel - 1 vs. 1
CTF - czyli dorwij flagę wroga i pilnuj swojej
Jedi master - Jeden pacjent ma miecz świetlny a reszta się na niego rzuca by odebrać mu zabawkę (tryb pokazuje co się dzieje w piaskownicy gdy jedno dziecko będzie miało zabawkę)
i oczywiście Deathmatch- Zasady takie, że nie ma zasad, czyli każdy na każdego.

PROSZĘ WSTAĆ, SĄD IDZIE!
JNie mogę dać tej grze 10 ponieważ, jak to powiedział jeden z redaktorów Secret Service "Dziesięć to dostaje gra legenda". Coś w tych słowach jest. Zresztą, jest to produkt dla graczy wymagających i nie każdemu się spodoba. W każdym razie, JK2: OUTCAST to gierka na długie wieczory (za sprawą wielkości gry - 28 map!). I polecam ją ludziom, którzy chcą przeżyć coś nowego, something unnormal...

Wszystkie bugi, które znalazłem, będą w minusach :)

Mad BoyShooter FPP/TPP

LUCASARTS

Licomp Empik

Już jest

P2 350Mhz; 64RAM; 16MB karta graficzna; 650MB


P2 600Mhz; 128RAM; 32MB karta graficzna


9+    |    8    |    9+

9

+ grafika
+ klimat
+
- gdzieniegdzie źle nałożone tekstury
-
-