FUN KLUB | 33
<< | ^ | >>FUN KLUB

Fun Klub to kolejny nowy dział w SS-NG. Będę tu opisywał gry małe, nie zachwycające oprawą graficzną czy dźwiękową, ale za to bardzo miodne. Do Fun Klubu trafią w większości tytuły freeware (darmowe) i shareware (dostępne za niewielką opłatą). Postaram się wygrzebać z czeluści internetu prawdziwe perełki i przedstawić je Wam właśnie w tym dziale. Nie zawsze będą to nowości, często zdarzą się opisy tytułów nawet 3-4 letnich. Liczę na pozytywne przyjęcie tej rubryki i oczekuję na Wasze opinie.

ACES HIGH
Iron Maiden to jeden z najpopularniejszych zespołów heavy - metalowych na całym świecie. Istnieje już od ponad 20 lat, na swoim koncie ma 12 albumów studyjnych i 4 koncertowe, a także składankę z największymi przebojami. ACES HIGH, to gra oparta na jednym z utworów "Żelaznej Dziewicy", o identycznym tytule. Sam kawałek jest hołdem dla brytyjskich pilotów, biorących udział w II Wojnie Światowej. Gra również daje nam możliwość wcielenia się w angielskiego lotnika z tamtego okresu. ACES HIGH to prosta strzelaniana z widokiem z boku.


Takich gier powstały setki, jeśli nie tysiące, i naprawdę mogły się one znudzić już każdemu. Jednak akurat ten tytuł, wyróżnia się właśnie powiązaniem z Iron Maiden. Każdy fan tej kapeli bez trudu dostrzeże wiele nawiązań do ich twórczości np. muzyka lecąca w czasie rozgrywki czy też pilot prowadzący myśliwiec. Cóż znaczy jednak ACES HIGH dla zwykłego gracza, który nie słucha IM? Hmm, jemu gra ta nie musi się spodobać. Po prostu uzna ją za jedną z wielu i szybko usunie. Niemniej wszyscy wielbiciele IM, do których ja również się zaliczam, powinni jak najszybciej ściągnąć ten tytuł z internetu i rozkoszować się nim. Warto, bo gra jest zupełnie za darmo! Aha, ocena w nawiasie właśnie dla fanów "Dziewicy".
Grę można ściągnąć ze strony www.sanktuarium.com OCENA 3/10 (9/10)


GANJA FARMER
Marihuana to jeden z tzw. lekkich narkotyków. Jest ona oczywiście nielegalna zarówno w Polsce, jak i w większości krajów świata. GANJA FARMER jest programem ściśle powiązanym z "ziołem".


GANJA FARMER to tytuł, który pozwala graczowi, wcielić się w rolę hodowcy wiadomej rośliny. Jednak nie chodzi tu o pielęgnowanie plantacji, ale o jej ochronę! Otóż owe miejsce jest atakowane przez plutony wojska i nie tylko. Tak więc dzielny hodowca, w którego wciela się gracz, wytacza swoje działo i po kolei zestrzeliwuje skaczących na spadochronach żołnierzy, bombowce, a nawet UFO.
Gra jest bardzo zabawna, jednak niektórych może razić jej brutalność. Wspomniani wojacy giną bowiem na wiele krwawych sposobów. Sterowanie nie przysparza żadnych trudności, a mierna grafika wcale nie przeszkadza. Muszę powiedzieć, że zasiadłem do tej gry na chwilkę, a od komputera odszedłem po godzinie. Później jeszcze nie raz wracałem do GANJA FARMER. Szczerze polecam tą grę wszystkim, którzy poszukują niczym nieskrępowanej rozrywki, przy tym tytule naprawdę można się rozerwać. Niestety, GANJA FARMER należy do kategorii shareware.
OCENA 5/10


LIERO
W WORMS grał chyba każdy, kto miał kontakt z komputerem w ciągu ostatnich 6 lat. Ten tytuł doskonale sprawdzał się w sytuacji, kiedy przy jednym sprzęcie spotykało się kilka osób. Zabawa wtedy była przednia, a emocje sięgały zenitu. LIERO to gra, która przypomina WORMS, ale jest jeszcze ciekawsza!
Tutaj także są uzbrojone po zęby robaki i "zakręcone" plansze. Jednak nie jest to już gra strategiczno - zręcznościowa, ale prawdziwa jatka. Można nawet powiedzieć, że LIERO to deathmatch znany z gier FPP, ale w dwóch wymiarach. Tak, tak! Gracz steruje tu jednym z robaków i musi kilka razy zabić tego drugiego. Chociaż nie tylko, gra oferuje również inne tryby np. Capture the flag. Arsenał broni jest bardzo imponujący. W czasie jednej misji można mieć przy sobie pięć typów uzbrojenia, ale w sumie jest ich aż czterdzieści!


LIERO to po prostu klasyczny przykład gry, która wciąga jak ruchome piaski. Gdy raz się do niej usiądzie, to nie można już się oderwać i nie przeszkadza nawet słaba grafika. Gdy komuś znudzą się podstawowe mapy, to warto poszperać w internecie, gdyż nowych plansz do LIERO powstały już dziesiątki, jeśli nie setki. Tak więc zaproście do siebie kilku znajomych i odpalcie LIERO, a noc minie wam niesłychanie szybko.
Grę można ściągnąć ze strony www.liero.prv.pl
OCENA 9/10

AloneMan